Poligrafia-druk

Blog Poligrafii: nowości w druku

BiznesPorady

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem – zadbaj o bezpieczeństwo i wizerunek firmy

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem – zadbaj o bezpieczeństwo i wizerunek firmy

Kamizelki odblaskowe podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników i jednocześnie mogą pomóc w stworzeniu profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa. Kiedy warto zdecydować się na kamizelki odblaskowe z nadrukiem? W jaki sposób można je zamówić?

Kiedy stosuje się kamizelki odblaskowe?

Gdy praca odbywa się po zmroku lub na stanowisku, które nie jest odpowiednio oświetlone, wtedy duże znaczenie ma zastosowanie odpowiednich środków ochrony. Wykorzystuje się wtedy odzież ostrzegawczą, która określana jest również jako odblaskowa.

Odzież odblaskowa produkowana jest ze specjalnych materiałów o właściwościach fluorescencyjnych, najczęściej w kolorach pomarańczowym i żółtym. Dodatkowo uzupełniana jest o elementy odblaskowe, najczęściej w postaci taśm albo nadruków. Dzięki temu ostrzega ona o obecności pracownika i podnosi jego bezpieczeństwo.

Do kategorii odzieży odblaskowej zaliczane są różne rodzaje produktów, między innymi koszulki, kurtki, spodnie, czapki. Najczęściej jednak stosowane są kamizelki odblaskowe, które można nałożyć na używaną odzież. Są lekkie, wygodne i zapewniają bardzo dobrą widoczność.

Kamizelki odblaskowe używane są między innymi w obszarach jak:

 • Budownictwo,
 • Drogownictwo,
 • Przemysł,
 • Transport,
 • Służby porządkowe i komunalne,
 • Służby medyczne,
 • Policja,
 • Straż pożarna.

Dlaczego warto wybrać kamizelki odblaskowe z nadrukiem?

Pracodawca jest zobowiązany przekazać pracownikom odzież odblaskową, gdy wymagają tego przepisy BHP dla danego stanowiska pracy. Może on wtedy zakupić kamizelki uniwersalne lub zdecydować się na kamizelki odblaskowe z nadrukiem wykonanym na zamówienie.

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem najczęściej wykańczane są za pomocą nadruków logo firmy, lecz również mogą one zawierać inne informacje, na przykład o stanowisku.

Nadruk na kamizelkach najczęściej wykonany jest techniką sitodruku i może być umieszczony zarówno z przodu, jak i z tyłu kamizelki.

Zalety kamizelek odblaskowych z nadrukiem:

 • Zapewniają maksymalną widoczność pracowników w złych warunkach oświetleniowych,
 • Budują pozytywny i profesjonalny wizerunek firmy,
 • Mogą służyć jako forma promocji firmy przez prezentację jej logo i innych informacji na jej temat.

Kamizelki odblaskowe z nadrukiem – jak zamawiać?

Aktualnie kamizelki odblaskowe z nadrukiem wykonuje drukarnia https://artpress.pl/kamizelki-odblaskowe/, która dostarcza odzież roboczą i produkty reklamowe. Zamówienia można składać na ich stronie.

Do wykonania kamizelek odblaskowych z logo lub innymi nadrukami konieczne będzie przekazanie do producenta projektu nadruku. Wybrane firmy wykonują również nadruki teksów w formie wybranego kroju pisma – należy wtedy przekazać tekst, którego nadruk ma być wykonany na odzieży.

Udostępnij

O autorze

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.